آزمون TIL

آزمون TIL:

آزمون TIL(Test in Laib), یکی از آزمون‌های ورودی برای ثبت‌نام در رشته‌های معماری و مهندسی در دانشگاه پلی تکنیک تورین در ایتالیا است. در واقع دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته‌های معماری و مهندسی (مهندسی خودرو، مهندسی کامپیوتر، مهندسی ارتباطات و الکترونیک و مهندسی مکانیک )را دارند، می‌بایست برای ورود به این دانشگاه در این آزمون شرکت کنند. محتویات آزمون ممکن است برای هر داوطلب متفاوت باشد. این آزمون شامل دو بخش است که دانش پایه و همچنین آمادگی دانشجویان جهت شرکت در رشته مورد نظر را مورد ارزشیابی قرار می‌دهد. دروس پایه  شامل ریاضی, فیزیک, هوش و منطق است و سوالات این آزمون به صورت رندوم توسط کامپیوتر انتخاب می‌شود.

محل برگزاری این آزمون درسال های پیش در سایت آزمایشگاه دانشگاه تورین و در ساختمان اصلی این دانشگاه برگزار می شد ولی با شیوع بیماری کرونا از سال گذشته ,آزمون TIL به صورت آنلاین برگزار می شود که از جهت صرفه جویی در زمان و هزینه برای متقاضیان بیسیار بصرفه خواهد بود.

هزینه این آزمون 50 یورو می باشد و علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین رشته‌های اشاره شده در بالا، در مقطع کارشناسی، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر در (بخش منابع) با نمونه سوالات سال‌های قبل این آزمون آشنا شوند. http://orienta.polito.it/en/serv_orient))