...
شروع پذیرش دانشگاه بولونیا
مارس 29, 2021
شروع ثبت نام دانشگاه پلي تكنيك ميلان براي بهمن ماه
ژوئن 9, 2021

پروسه صدور ویزای تحصیلی جهت ثبت نام در دانشگاه ، سال تحصیلی 2021-2022

...

ارائه درخواست و گرفتن وقت

کلیه دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا دریکی از مقاطع کارشناسی در ایتالیا یا کارشناسی ارشد در ایتالیا و یا دکترا در دانشگاه های ایتالیا ثبت نام کنند، باید درخواست خود را در سایت www.universitaly.it ثبت نمایند.

این نحوه ی پیش ثبت نام آنلاین شامل دوره های آموزشی موسسات زیر نمی باشد:

– دوره های آموزشی موسسات تخصصی روان درمانی

– دوره های تخصصی فنی فوق دیپلم که توسط موسسات فنی عالی برگزار می شوند (ITS)

در رابطه با موارد فوق دانشجویان متقاضی می بایست ( به جای ارائه پیش ثبت نام سایت Universitaly) Modello A- bis (نسخه ایتالیایی زبان فرم ) و یا A- bis Form ( نسخه انگلیسی زبان فرم ) را تهیه و درخواست روادید تحصیلی خود را به آژانسKings Global Services Cox & ارائه نمایند و ذکر کنند که روادید درخواست شده از نوعی است که فرم پیش ثبت نام از طریق سایت Universitaly برای آن پیش بینی نشده است. مهلت زمان ارائه درخواست و مدارک، همان خواهد بود که در ادامه ذکر گردیده است.

دانشجویانی که از طریق Universitaly پذیرش اولیه را از دانشگاه های ایتالیا دریافت کرده اند ( پذیرش تأیید شده ای که با اطلاع رسانی ویژه از طریق ایمیل صورت گرفته است) جهت ارائه درخواست ویزای تحصیلی از 16 مِی 2021 تا 14 نوامبر 2021 باید به شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس Cox and Kings Global Services ( CKGS) (واقع در خیابان ولنجک، خیابان سیزدهم ، برج تجاری گالریا ) مراجعه نمایند.

همچنین دانشجویان باید در محل آژانس مذکور حضور یافته و از طریق اسکایپ با پرسنل دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در ارتباط قرار گیرند تا با ایشان مصاحبه به عمل آید. تاریخ و زمان مصاحبه پس از ارائه درخواست روادید و تحویل مدارک لازم، از سوی شرکت CKGS مقرر خواهد شد.

دانشجویان حائز شرایط زیر نیاز به انجام مصاحبه نخواهند داشت:

– دانشجویانی که موفق به کسب دیپلم آموزشی درجه دوم پنج یا چهار ساله از مدارس ایتالیایی ( دولتی یا خصوصی) خارج از کشور، شده اند.

– دانشجویانی که موفق به کسب دیپلم زبان و فرهنگ ایتالیایی از دانشگاه های مخصوص اتباع خارجی پروجا و سیه نا شده اند.

– دانشجویانی که یکی از گواهینامه های مهارت زبان ایتالیایی سطح C1 وC2 ی شورای اروپا مطابق با سیستم کیفیت CLIQ ( دانشگاه مخصوص اتباع خارجی پروجا، دانشگاه مخصوص اتباع خارجی سیه نا، دانشگاه روما تره، موسسه دانته آلیگیری) را کسب کرده اند.

برای رزرو وقت ثبت درخواست، متقاضیان می بایست به سایت http://www.ckgsir.com مراجعه و ثبت نام کنند و برای دریافت « روادید دانشجویی جهت ثبت نام در دانشگاه » در یکی از روزهای موجود وقت بگیرند. اکیدا توصیه می شود که از مراجعه به آژانس و یا هرگونه واسطه دیگری که در ازای خدمات خود از شما پول مطالبه می کند بپرهیزید، بالاخص در ارتباط با گرفتن وقت که کاملا رایگان است.

لازم به تذکر است که در صورت عدم حضور در وقت تعیین شده یا اشتباه وارد کردن اطلاعات شخصی، گرفتن وقت به مجدد امکان پذیر نخواهد بود.

حتی دانشجویانی که برای پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی منتخب خود، موظف به شرکت در امتحان گزینش اولیه ( ورودی) اند نیز، باید به همان شیوه ای که در پاراگراف قبل توضیح داده شد، روادید ملی نوع D درخواست کنند.


هزینه ها :

هزینه کنسولی جهت رواید دانشجویی برای ثبت نام در دانشگاه : 50 یورو

تعرفه شرکت CKGS : 27 یورو

گرفتن وقت : رایگان

مدارک لازم :

مدارک لازم برای تشکیل پرونده روادید:

– برگه پیش ثبت نام در رشته دانشگاهی مورد نظر در ایتالیا به فرمتی که در سایت Universitaly موجود است.

– فرم رایگان درخواست روادید تکمیل و امضا شده

– سه قطعه عکس رنگی ( 35*40)

– گذرنامه و فتوکپی صفحه اول آن ( گذرنامه باید دست کم تا سه ماه پس از زمان پیش بینی شده برای خروج از محدوده شنگن در پایان مدت ویزا اعتبار داشته و حد اقل دو صفحه سفید داشته باشد.)

– کپی بلیت یا رزرو بلیت هواپیما به نام متقاضی.

– برخورداری از مبلغی کافی برای تضمین بازگشت متقاضی یا رزرو بلیت پرواز بازگشت

– رزرو هتل در شهر مقر دانشگاه به نام متقاضی ( حد اقل برای 10 روز اول اقامت ) یا ارائه اظهاریه در رابطه با این که نزد یکی از بستگان میهمان خواهد بود

– مدرک استطاعت مالی ( شخصی یا خانواده) برای پوشش طول مدت تحصیل در ایتالیا معادل 459.83 یورو در ماه ( معادل 5.977.79 یورو سالانه). از این رو متقاضی می تواند صورت حساب بانکی سه ماه آخر به زبان انگلیسی، به نام شخص دانشجو یا یکی از والدین. ( به ضمیمه آن شناسنامه صاحب حساب ، ترجمه شده به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ) ، و سایر اطلاعات مربوط به درآمد خانواده ( قرارداد کاری، بیمه تامین اجتماعی ، اقرار نامه مربوط به درآمد ) را ارائه نماید.

– بیمه درمانی برای پوشش هفته های اول اقامت در ایتالیا ( برای مدت زمان قبل از ثبت نام و قرار گرفتن تحت پوشش در خدمات درمانی ملی)

– برای رشته های انگلیسی زبان حداقل سطح مورد پذیرش B2 است که برابر با امتیازات ذیل در هریک از آزمون های سنجش زبان می باشد ( حداقل نمره مورد نیاز جهت پذیرش ):

IELTS -6 TOEFLE – 78 TOLIMO – 600 FCE – 169 DUOLINGO – 90

– برای رشته های ایتالیایی زبان، داشتن مدرک حداقل B2 در یکی از آزمون های سنجش زبان مورد تایید وزارت علوم ایتالیا MIUR جهت کسب « گواهی آشنایی مطلوب با زبان ایتالیایی Certificazione Lingua Italiana di Qualita’ – CLIQ» الزامی است :

CELI CILS, Roma Tre , Dante Alighieri

– 50 یورو هزینه خدمات کنسولی

در صورتی که دانشجو نیاز به ارزشیابی تحصیلی ( DOV ) داشته باشد ارائه مدارک زیر نیز الزامی است.

– اصل تاییدیه تحصیلی آخرین مقطع متوسطه؛

– اصل و ترجمه ایتالیایی دیپلم نهایی 12 ساله و ریز نمرات چهار سال آخر که به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری رسیده باشد.

– اصل و ترجمه ایتالیایی دانشنامه کارشناسی و ریز نمرات چهار سال دانشگاه که به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری رسیده باشد. ( فقط برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد )

– اصل و ترجمه ایتالیایی دانشنامه کارشناسی ارشد و ریز نمرات دوسال که به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری رسیده باشد. ( فقط برای متقاضیان مقطع دکترا )

– اصل و ترجمه ایتالیایی شناسنامه، تایید شده توسط وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری

– متقاضی باید دو فتوکپی اضافه از هر دو نسخه ایتالیایی و فارسی کلیه مدارک فوق الذکر همراه داشته باشد.

– فرم پیش ثبت نام از طریق سایت www.universitaly.it در دوره دانشگاهی انتخابی.

– فتوکپی صفحه اول گذرنامه ( گذرنامه باید دست کم تا سه ماه پس از زمان پیش بینی شده برای خروج از محدوده شنگن در پایان مدت روادید، اعتبار داشته و حد اقل دو صفحه سفید داشته باشد. )

– شرح کامل و دقیق تک تک امتحانات پشت سر گذاشته شده در دوران کارشناسی به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ( فقط برای متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد و فقط در صورتی که دانشگاه مد نظر فرد چنین مدرکی را خواسته باشد )

اطلاعات تکمیلی

در حال حاضر تمامی مترجمین رسمی مورد تایید جمهوری اسلامی ایران مورد تایید سفارت ایتالیا نیز هستند. برای دریافت اسامی آنان به سایت www.iacti.ir مراجعه کنید.

در تخصیص وقت جهت ارائه مدارک درخواست روادید به شرکت CKGS ، اولویت با دانشجویان شرکت کننده در آزمون IMAT و نیز دانشجویانی است که مایلند در دوره های دانشگاهی با ورودی برنامه ریزی شده ( محدود ) ثبت نام کنند و از این رو می بایست در آزمون ورودی مربوطه در ایتالیا شرکت نمایند.

مهم: فرایند های فوق الذکر بستگی کامل به تمهیدات اضطراری کنونی و آتی متخذه از سوی دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا در ارتباط با پیشگیری و مهار اپیدمی ویروس کوید 19 دارند. این امکان وجود دارد که در صورت لزوم دست کم برای کل سال 2021 فعالیت های آموزشی از راه دور، جایگزین انتقال فیزیکی دانشجویان بین المللی به ایتالیا شود. تصمیم گیری نهایی درباب صدور یا عدم صدور روادید تحصیلی منحصرا در حیطه صلاحیت نمایندگی دیپلماتیک – کنسولی ایتالیاست. مدارک فراهم شده از سوی نهاد های آموزش عالی در ارتباط با هریک از متقاضیان روادید، به عنوان پشتوانه ای در روند ارزیابی درخواست از سوی نهاد دیپلماتیک قلمداد می شود؛ و به هیچ عنوان به معنای صدور خود به خود و حتمی روادید نخواهد بود.

دانشجویانی که نیاز به ارزشیابی تحصیلی برای مقطع پیش دانشگاهی خود دارند این مدرک را به همراه روادید تحصیلی دریافت خواهند کرد. دانشجویان می توانند به عنوان جایگزینی برای نامه ارزشیابی، از طریق سایت CIMEA ( تحت پوشش وزارت آموزش، دانشگاه ها و تحقیقات ایتالیا ) صدور یک گواهی معادل را درخواست کنند. فرایند صدور این گواهی از سوی CIMEA در حوزه اختیارات و صلاحیت سفارت نیست.

تاریخ اتمام مهلت درخواست برابر با 14 نوامبر 2021 تمدید نخواهد شد.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/h274752/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
italyeducation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *